Başta gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim. 2013 Yılında en çok okunan Makaleler i  bende merak ediyordum. İlginç olan son yazılarım popüler olması demek ki daha dikkatli yazmak gerek. Hepsine ulaşabileceğiniz bir liste yapayım dedim.

 

1- Front-end Developer  39.232 görüntülenme

Front-End-Developer

Aslında bu kavramı Türkiye’de yeni duymaya başladık. Fakat ne yaptığını hangi işler ile uğraştığını tam manası ile tanımlayamadık. Kariyer sitelerinde yavaş yavaş front-end developer olarak çalışan aramalarında artış bulunmaktadır.

 


 

2- Hakkımızda 33.196 görüntülenme

İsmail Hakkı EREN1984 Trabzonda doğdum. İlköğretimimi Ankara Alpaslan İlköğretim Okulunda tamamladım. Ortaöğretimimi Ankara İlköğretim okulunda tamamladım.

 

 


 

3- Javascript Kütüphaneleri 29.521 görüntülenme

Back-end-DeveloperBu aralar oldukça fazla javascript kütüphaneleri çıktı. Bu şekilde işleri daha kolay daha kaliteli şekilde kod yazma ve ürün çıkarma da daha hızlı olmamızı sağladı. Bizzat Front-end developer’lar için oldukça faydalı olan bu kütüphaneler öğrenilmesi ve çalışılması gereken bir olgudur. Ben bir sıralama yaptım ve sırası ile bu kütüphaneleri anlatmaya çalışacağım.


 

4- İyi Tasarım Yapmanın Kuralları -30 23.616 görüntülenme

Temiz Tasarım Kuralları

Şirketiniz de bir pazarlama stratejisi belirlenmiştir. Buna uygun olarak bir tasarım yapın. Bu satmak istediğiniz ürün veya hizmeti çok güçlü bir şekilde mesaj vererek cevap vereceksinizdir.

 

 


 

5- Primefaces 22.847 görüntülenme

Primefacesİlk olarak Primefaces’in ne olduğunu öğrenmek en doğrusu olacak.  PrimeFaces JSF 2.0 için bir çok ajax bileşeni barındıran açık kaynak bir bileşen paketidir(Component Suite).

 

 


 

6- Back-end Developer 22.475 görüntülenme

JavascriptBack-end Developer kendisine Front-End Developer tarafından hazılanan sayfaya işlevsellik kazandırır. Yani programın icrası için gerekli kodları yazar ve bunları hazırlanan arayüze front-end developer ile birlikte bağlar.Yapılan uygulamının analizinden,tasarımından, kullanıcı yetkilendirmesinden, performansından, güvenliğinden sorumludur.


 

7- İyi Tasarım Yapmanın Kuralları -29 21.441 görüntülenme

Temiz Tasarım Kuralları

Artık yaşadığımız dönemde #internet kullanımı oldukça arttığı için kullanıcıların#arayüz kullanımlarında genel öğrenimleri oluşmaya başlamıştır.

 

 


 

8- Yazılım Dünyasında Nezaket Eksikliği 17.900 görüntülenme

Emir YazılımYazılım dünyasında bir #fr0ntenddeveloper olarak bir eksikliğimizi dile getirmek isterim. O da nezaket eksikliği. Şimdi diyeceksiniz ki bu arkadaş ne demek istiyor! Türkiye, yazılım olarak gelişme göstermesine rağmen belli başlı konularda bir standarda uyma veya bir standart oluşturamamaktadır.


 

9- Google Analytics (not provided) 12.630 görüntülenme

Google Analytics (not provided)(4)Bu son zamanlarda Google Analytics not provided problemini yaşamaktaydım. Bunun çözümleri hakkında aslında bir çok yazı bulunmakta fakat denemeler yapmam ile kesinlikle bir çözüm bulamadım

 

 


 

10- Google Pagerank Güncellemesi 11.977 görüntülenme


Google PagerankGoogle’dan yeni bir hareket geldi. Google #pagerank değerleri değişti. Bazıların pagerankleri artarken bazıları düştü 2-3 olanlar 0′a düştü hatta ve hatta pageranki 4 olan sitler bile 0′ı gördüler.